Inne powieści

Saga o mieście Veira

Jeśli lubisz klasyczne, dobre fantasy spod znaku misji i przygody, które nie starzeją się tak szybko, jak trendy na TikToku, to zakochasz się w tej powieści.

Opowieść o mieście Veira liczy cztery tomy. Miasto jest moim autorskim uniwersum, które tworzę od kilkunastu lat. W mieście Veira nie ma ani jednego elfa i nikt nie słyszał o krasnoludach – za to wciąż unoszą się echa Magii Rytmów.

Główny bohater powieści to Lakeri Mosa – pyskaty szczurołap, który balansuje między życiem a śmiercią i pod żadnym pozorem nie powinien pojawiać się w Veirze. A jednocześnie – rozpaczliwie ją kocha. I gdy przez pomyłkę w zaklęciu Lakeri Mosa wraca do Veiry, zaczyna się lawina kłopotów i dziwnych wydarzeń.

Beta-czytelnicy zgodnie twierdzą, że saga veirańska to połączenie humoru Terry’ego Pratchetta i światotwórstwa Leigh Bardugo. Tworzyłam ją z myślą o fanach fantastyki lub realizmu magicznego, którzy wychowywali się na „Władcy Pierścieni” i „Wiedźminie”, a teraz lubią zagłębiać się w światach budzących sentymenty. Znasz wszystkie odcinki „Doktora Who” czy „Supernatural”, czekasz na drugi sezon „Sandmana”? Zapraszam do Veiry, w tym świecie też rozsiądziesz się na długo!

Status projektu: pierwszy tom sagi w tym roku wyruszy w świat! Planuję wydać powieść w modelu selfpublishingowym i właśnie ogarniam cały proces. Jeśli chcesz wesprzeć Veirę małą cegiełką, to mam ważne info – już wkrótce odpalę zbiórkę na wydruk powieści. Zapisz się do newslettera, by nie przegapić startu!

Anielka Jasna

Wiedźma balkonowa Aniela Jasna zaczyna tam, gdzie Mary Sue kończy – tylko zamiast odkrywać, jak bardzo jest niezwykła, traci magiczne moce i musi zmierzyć się z tym, że jest zupełnie zwyczajna. Musi nauczyć się żyć w nowym świecie, bez magicznych sił, za to z traumami z przeszłości.

A to wszystko spotyka ją akurat wtedy, gdy miastu zaczyna zagrażać tajemniczy demon z Kręgu Pustki, który ściąga na świat gigantyczną suszę i morderczą zmianę klimatu.

Brzmi znajomo? Słusznie, bo pisałam Anielkę, mając za oknem kosiarki, które kosiły zeschłe trawniki na osiedlu po raz trzeci w sierpniu. Tworzyłam tę opowieść, obserwując kolejne plany wycinki drzew, czytając o rozbudowach betonowych osiedli i czułam, jak narasta we mnie niezgoda i złość.

Dlatego historia Anieli Jasnej, poza wartką akcją i wyrazistymi bohaterami (nawiedzony pisarz powieści grozy i kot Grażyna, który kocha Harleye, how cool is that), dotyka także bardzo aktualnych tematów. Znajdziesz w niej wątki ekologiczne i ekofeministyczne, nawiązania do rozlicznych dyskusji o betonozie i patodeweloperce, czy bezczelną pochwałę dzikiej, miejskiej zieleni.

Status projektu: Anielka Jasna właśnie szuka Wydawcy! Jeśli pracujesz w wydawnictwie i chcesz wydać powieść z nurtu urban fantasy, która łączy humor, szaloną akcję i ważny społecznie temat – odezwij się do mnie!

Badylarze

Tila ucieka z Cytadeli ze Stali i Szkła. Gdy znajduje schronienie we wsi owianych złą sławą Badylarzy, poznaje świat na nowo. Wśród sterylnych przestrzeni Cytadeli mówiło się o Badylarzach, że są dzicy, są źli, że złowrogie rośliny opętały ich umysły. Tila jednak odkrywa, że Badylarze to zwyczajni ludzie: związani z naturą i dzikością, posiadający to, czego nikt w Cytadeli nie ma – proste, ludzkie serca.

Ale szybko okazuje się, że po drugiej stronie każdego raju czai się piekło.

Powieść o Badylarzach osadzam w nurcie dark fantasy. Magiczną historię dopełniam elementami grozy, nawiązuję także do tematu roli człowieka w ekosystemie i bezsensowności paradygmatu stałego wzrostu. Jeśli cenisz klimat książek „Pokrzywa i kość” czy „Mgły Avalonu”, a na kobiecość patrzysz przez pryzmat „Biegnącej z wilkami” czy „Podróży bohaterki”, to opowieść o Tili także przypadnie Ci do gustu!

Status projektu: Powieść o Badylarzach właśnie biorę na ostateczny warsztat, by połączyć istniejące sceny w całość i dopisać resztę. Za Badylarzy możesz trzymać kciuki. A jeśli pracujesz w wydawnictwie i widzisz miejsce dla tej historii w swoim planie wydawniczym – zapraszam do kontaktu 🙂

Napisz do mnie na adres: hello@sylwiadec.pl i zapytaj o możliwość współpracy!